Roma Tiyatrosu 2021’de Tamamlanacak

ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı olan Bekir Ödemiş, Roma Tiyatrosu ve Arkeopark Projesi’nin Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’nca onaylandığını söyledi. Projenin 2021 yılında tamamlanarak Dünya kültürel mirasına kazandırılacağını da belirtti.

Bu yıl içerisinde restorasyon ve çevre düzenlemeleri çalışmalarına başlanacak olan ‘Roma Tiyatrosu ve Arkeopark Projesi’nin detaylarını da açıklayan ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, “Ulus ve civarında hem tarihi mirasımızı koruyacağız hem de bu alanı dünya tarihi mirasına kazandıracağız” dedi. Ödemiş, projenin Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’nca onaylandığını açıkladı ve bu yıl içerinde projeye başlanarak Ankara Roma Tiyatrosu ve Arkeopark Projesi’nin 2021 yılında tamamlanacağını Dünya kültürel mirasına da kazandırılacağını belirtti.

Ayrıca Ödemiş, yaklaşık 30 dönümlük bir alanı kapsayan Roma Tiyatrosu ve Arkeopark Projesi’nin bir canlandırma projesi de olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir