Mansur Yavaş Başkentgaz’a dava açtı

Mansur Yavaş

Mansur Yavaş

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, evi için peşin ödeme yaparak satın aldığı doğalgaz için ek olarak ‘TL düzeltmesi’ adı ile yeniden borç çıkarıldığı için Ankara Tüketici Mahkemesi’ne başvurdu ve Başkentgaz ’a dava açtı.

Başkan Yavaş, dava için hazırladığı dilekçeyi, avukatı Helin Menteşe aracılığı ile mahkemeye sundu. Sunulan dilekçede, Mansur Yavaş ’ın Kızılırmak Mahallesi ’nde bulunan evinde ön ödemeli olarak doğalgaz abonesi olduğu ifade edildi.

“HAKSIZ VE HUKUKA AYKIRI”

Doğalgaz ücretinin ön ödemeli sistemde ücreti peşin olarak ödenmesine rağmen ‘TL düzeltmesi’ adı altında ek olarak 67.12 TL ’lik borç çıkarıldı. Bu borcun da sonraki peşin alınacak ödemede düşüleceği belirtildi. Bu durumun “Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ’a aykırı olduğu ve anayasa ile koruma altına alınan mülkiyet hakkını ihlal ettiği belirtilerek, kötü niyetli, haksız ve hukuka aykırı bir uygulama olduğu” savunularak da sonra çıkan borcun iptali ve bir sonraki gaz alımında ücrete yansıtılmaması için mahkemeden ihtiyati tedbir konulması da istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir