Başkent’in projeleri Londra’da

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın projelerini ve yatırım olanakları, iş ve finans dünyasına anlatmak için İngiltere’ye gitti.

Başkan Yavaş Londra’da yatırımcılarla ve dünyaca ünlü finans kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Metrodan alt yapıya kadar Ankara’nın birçok gelecek vizyonunu yansıtacak projeler görüşüldü. Londra ziyaretinde sırasında Başkan Yavaş’a Ankara Sanayi Odası Başkan Yardımcıları Seyit Ardıç ve Mete Çağlayan ile Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay eşlik ettiler.

Finans çevrelerinin yanı sıra iş dünyası, akademisyenler, Birleşik Krallık bürokratları, düşünce kuruluşları ve medya kuruluşlarının temsilcileri ile gerçekleştirilen görüşmelerde; ATO ve ASO gibi sivil toplum kuruluşları da Büyükşehir Belediyesi ile beraber Başkent yatırımlarını dünyaya tanıtma fırsatı buldular.

Başkan Yavaş ayrıca Chatham House (Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü) toplantısında da ‘yerel demokrasi’ başlığında bir konuşma yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir