Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi bölgeye yardım için 9 araç ve 40 personel sevk etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, depremden hemen sonra arama ve kurtarma ekipleri yardım için hazırlandı. Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı’na ait 1 çok maksatlı kurtarma aracı, 3 karavan, 1 kurtarma aracı, 2 hizmet aracı, 3 K9 köpeği, 1 komuta otobüsü ve 1 K9 aracı Elazığ’a gönderildi. Öncelikle toplamda 9 araç ile beraber toplam 40 personel, bölgeye hem karayolu hem de havayolu ile sevk edildi. Deprem bölgesine yardım için gönderilen ekipler, arama ve kurtarma çalışmalarına katıldılar.

Bunun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi Seğmen Su tarafından bölgeye su sevki yapıldı. Halk Ekmek Fabrikası tarafından da 12 bin kapasiteye sahip Halk Ekmek Seyyar Fırın aracı Elazığ’a gönderildi. Ayrıca deprem bölgesinde günde üç öğün boyunca 5 bin vatandaşa sıcak yemek hizmeti vermek için BELPA ve EGO Genel Müdürlüğü ‘nün mutfak ekipleri de araçlarla bölgeye gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir