1500 Gecekondudan 1040’ı Yıkıldı

Yenimahalle Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ‘Yamaçevler Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde yapılan çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar mahallelerini içine alan proje kapsamında, 66 hektarlık bir alanda 1500 tane gecekondunun kentsel dönüşümü işlemi gerçekleştiriliyor. Bölgede yer alan 1500 gecekondudan 1040’ının adım adım yıkım işlemi gerçekleştirildi. Toplamda 5200 Yenimahalle sakinin bulunduğu bölgeyi içeren projede, bu güne kadar 502 adet gecekondu sahibi kentsel dönüşüm alanı içinde yer alan muhtelif parsellerden imar tapu satışı yapılarak hak sahibi oldular. Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi ile 4 bin konut bölgeye kazandırılacak. 174 bin metrekare büyüklüğünde yeşil alan ve 15 parkı da içinde barındıracak.

Tek amacının Yenimahalle’de gecekonduyu tarihe gömmek olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yamaçevler Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi, Yenimahalle’nin geleceği için büyük önem taşıyor. Amacımız vatandaşlarımızı mağdur etmeden modern, yaşanılabilir ve sosyal bir semt yaratmak. Yamaçevler projesinin tümünde ilçe sakinleri ile gerekli görüşmeleri yaptık ve sürekli görüşme halindeyiz. Onları bulundukları yerde ev sahibi yapmak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir